Tekne düğünü gelinlik

Düğününüz için farklı bir mekan arıyorsanız, özellikle deniz kıyısında bir yerde yaşıyorsanız, bu sıcak havalarda serin bir tekne düğünü yapmanız mükemmel bir fikir olacaktır. Parlak yıldızların altında, denize vuran yakamoz eşliğinde hayallerinizin düğününü gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle İstanbul Boğazı tekne düğünü tercih edenler için inanılmaz bir ambiyans oluyor. Tarihi sarayların ve yalıların arasından süzülerek, yavaş yavaş ilerleyen teknenin içerisinde uçuşan gelinliğinizle bir prenses olabilirsiniz. Tabi ki, tekne düğünü organizasyonunuzu gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken bir çok ayrıntı olacaktır.

Tekne Seçimi;

Ege, Akdeniz, Marmara ve özellikle Boğazda düğün organizasyonu gerçekleştiren bir çok tekne bulunmakta. Bu tekneler, sizin isteğinize göre çok çeşitli düğün alternatifleri ve menüler oluşturarak bütçenize göre bir düğün organize etmenizi sağlayacaktır. Öncelikle organize edeceğiniz düğününüze kaç misafir geleceğini belirlemelisiniz ve ona göre bir tekne ayarlamalısınız. Çünkü tekneler ağırlanan misafir sayısına göre fiyatlandırılıyor. Daha az misafir sayısı için daha büyük bir tekne kiralamanız bütçenizi sarsabilir.

Menü oluştururken nelere dikkat etmeli?

Öncelikle programınızı belirlemelisiniz. Misafirlerinizi tekneye aldıktan sonra, rengarenk ve hafif kokteyllerin servis edildiği yada  ufak bir hoş geldin kokteyli düzenleyerek, gün batımı eşliğinde misafirlerinize boğazı ve denizin keyfini yaşatabilirsiniz. Menünüzü Instant Knockout oluştururken yaz mevsimini de dikkate alarak hafif yiyecekleri tercih etmenizde fayda var. Özellikle de balık! Çoğu tekne, mangal kömüründe  ızgara balık seçeneği sunmakta, balık seçimini yaparken, kılçıksız ve fileto bir balık seçmeniz misafirlerinizi memnun edecektir.

Müzik?

Tekne düğünü için en güzel müzik alternatifi DJ performansıdır. Tabi siz düğününüze renk katmak istiyorsanız, misafirleriniz kokteyllerini yudumlarken ufak bir trio ekibi ile onlara klasik müzik keyfi yaşatabilirsiniz. Yemek sonrasında ise teknelerin kendilerine ait yada sizin bulabileceğiniz bir müzik grubu sizleri neşelendirecektir. Ama unutmayın ki teknelerin, müzik tesisatları çok iyi değildir ve ayarlayacağınız grup için ayrıca bir ses-ışık tesisatı kiralamanız gerekebilir ve bu da size ekstra bir maliyet yaratabilir.

Bir Cevap Yazın