SAÇ EKİMİNDE FUE TEKNİĞİ ve DETAYLARI

Son zamanlarda ülkemizde saç ekimi en çok uygulanan estetik cerrahi uygulamalardan biri haline gelmiştir. Saç ekimi konusunda özellikle Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden olmak üzere Ankara ve İstanbul’a çok ciddi bir talep vardır ve sonuçta saç ekimi sağlık turizminin önemli bir parçası olmuştur ���������������� ��� ������ Электродвигатель трехфазный, однофазный, асинхронный, АИР, мотор. electromotors.com.ua Бизнес и услуги.

Saç ekimi denilince ilk akla gelen çim adam görüntüsü gibi çok kötü sonuçların ortaya çıktığı ilk uygulamalar neredeyse artık hiç görülmemektedir ve bu soruna sahip birçok insan yapılan ek müdahalelerle düzeltilmiştir. Ancak yine de saç ekimi işlemi ciddi tecrübe işidir ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gereken bir ameliyattır. Biz kliniğimizde saç ekimi yöntemi olarak en doğal ve sağlıklı sonuç veren ve diğer yöntemlere göre çok daha hızlı iyileşen FUE Tekniğini tercih ediyoruz.

Fue tekniği ense ve yanlardan tek tek saç köklerinin çok ince bir iğne ile alınarak saçsız alanlara nakledilmesi işlemidir.

Saç ekimi işleminde bir tek saç kökü düşünüldüğünde bir çeşit organ naklidir. Her bir kökün kendine ait bir damarı vardır. Nakil yapılan yerde bu damar sayesinde yeniden saç kökünün beslenebilmesi şarttır. Bunun içinde saç ekimi işlemi çok önemli, özen gerektiren ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Mutlaka bu konuda ileri seviyede eğitim almış, kendini geliştirmiş plastik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır.

Saç ekimi uygulaması bir ekip işidir ve bu ekipte en az bir plastik cerrah, 2-3 hemşire bulunması zorunludur.

İşlem mutlaka hastane ortamında, hafif sedasyon ve lokal anestezi altında gerçekleştirilmelidir.

Hastanın saç nakli ihtiyacına göre değişmekle birlikte işlem süresi 4-8 saat arasında değişebilir. Nakledilecek saç kökü sayısına göre de ücretlendirme yapılır.

Saç ekimi düşünen kişilerin öncelikle bir plastik cerrah ile görüşerek muayene olması, ihtiyacı olan saç kökü sayısının hesaplanması, saç ekimi için uygun bir hasta olduğuna karar verilmesi gerekir. Sonrasında bu işlem için ortalama 10 gün ayırması yeterlidir.

Saç ekimi yapılan bölgelerdeki yeni folliküller içinde ki kıllar ilk bir ay içinde dökülür, 1-3 ay arasında bu köklerden yeni saçlar gelmeye başlar ve kalıcı sonuç 6-8 ay sonra ortaya çıkar. O nedenle sabır isteyen ne kadar sık ekim yapılırsa o kadar doğal sonuçlar veren bir işlemdir. Bu yüzden özellikle geniş saçsız alanı olan hastalarda bir iki seans ekim önerilebilmektedir.

UYARI: Ülkemizde saç ekimini bazı yerlerde plastik cerrahlar dışında birçok meslek grubu(ziraat mühendisi, astsubay, tornacı, vs.) gerçekleştirmektedir. Size bu önemli cerrahi işlemi yapacak kişinin eğitimini, tecrübesini, işlemin yapılacağı yeri sorgulamanızı öneriyorum. Hangi işlem olursa olsun yaptığı işin eğitimi almış kişiler ile, yaptığı işin sorumluluklarını alabilecek kişilere ulaşmaya çalışın.

Bir Cevap Yazın