Ozon Tedavisi & Terapisi

Son yıllarda kullanım alanları oldukça genişleyen ameliyatsız estetik uygulamalar, cerrahi müdahaleler olmadan da genç bir görünüm kazanılmasını sağladığından dolayı birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Ameliyatsız estetik uygulamaları ile hızlı ve kalıcı bir şekilde yaşlanmaya bağlı olarak gelişen kırışıklık, mimik çizgileri, yerçekimi etkisiyle oluşan sarkmaları, cilt lekeleri, yüzde oluşan orantısızlıklar, ince kırışıklıklar, çökmeler, pürüzlü görünüm ve daha birçok sorun giderilebilmektedir testtest testtest.

Ameliyatsız estetik uygulamalar arasında teknolojinin gelişmesi ile modern tıbbın da yaygın bir şekilde kullandığı ozon tedavisi, estetik anlamda sağlığı faydalar haricinde cildin genç yaşlanmasını sağlaması açısından da oldukça popüler hale gelmiştir. Botoks, kimyasal peeling, lazer tekniği, mezoterapi ve dolgu enjeksiyonu gibi uygulamalardan farklı bir biçimde kullanılan ozon tedavisi, cildin daha geç yaşlanmasını sağlayarak cilt için daha uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülmelidir.

Doğada bulunan iki atomlu oksijenin bir üst seviyedeki enerji düzeyi olan ozon, gaz halinde uygulanmakta ve son derece geniş bir uygulama alanında kullanılmaktadır. Medikal anlamda birçok sorunun tedavisinde, önlenmesinde ve etkilerinin iyileştirilmesinde kullanılan ozon tedavisi, aynı zamanda estetik anlamda da başta yüz bölgesi olmak üzere cildin farklı alanlarına uygulanabilir. %5 yoğunluğunda ozon içeren oksijen gazının cildin alt tabakalarına verilmesiyle uygulanan ozon tedavisi, cildin daha genç görünmesini sağladığı gibi saçlı derinin de daha aktif bir biçimde çalışmasını sağlayarak saç dökülmelerini geciktirir ve saçların çok daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Kan dolaşımını düzenleyici etkisi nedeniyle cilt için büyük bir yarar sağlayan ozon tedavisi, ayrıca hücre yenilenmesine de katkı sağladığı için ameliyatsız estetik uygulamaları arasında her geçen yıl daha da fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Ancak bu tip ozon tedavisi uygulamalarının uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiğinin de unutulmaması gerekir.

Ozon Tedavisi fiyatlarını öğrenmek için arayınız

: 0242 316 3566

Bir Cevap Yazın