Lazer Estetiği

Tıbbın son yıllarda modern teknoloji sayesinde birçok farklı uygulama sunması, estetik uygulamalar alanında da yeniliklerin oluşmasına neden oldu. Özellikle ameliyatsız estetik uygulamaların son yıllarda yaygın kullanımı, ameliyat olmak istemeyen ya da henüz bu tür cerrahi müdahalelere ihtiyacı olmayan insanların daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmasını sağlıyor. Kimyasal peeling, lazer ışınlarıyla yapılan uygulamalar, botoks, dolgu enjeksiyonu gibi ameliyatsız estetik seçenekleri insanların yüz bölgesinde yaşadığı sorunların giderilmesini sağlamaktadır.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen uygulamalardan olan lazer ve kimyasal peeling, yüz bölgesinde çeşitli nedenlerden ötürü gelişen lekelerin giderilmesini sağlayarak çok daha güzel bir görünüm imkanı sunmaktadır. Uzun yıllardır üzerinde çalışmalar yapılan lazer ışınları, artık tıp alanında farklı uygulamalarla kullanılabilmekte ve son derece olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Lazer ışınlarıyla ciltte bulunan güneş ışınlarından kaynaklanan izler, doğum lekeleri, akne lekeleri, kimyasal ve diğer yanıklardan ötürü meydana gelen izler ve daha birçok sorun giderilebilmektedir. Ancak her ne kadar son yıllarda lazer uygulamaları çok yaygınlaşarak daha makul fiyatlarla insanlara sunulsa da, bu tip ameliyatsız estetik uygulamaların uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca yüz bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi için de kullanılabilen lazer uygulamaları, oldukça hızlı ve acısız bir şekilde tamamlandığından dolayı birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Lazer ışınlarının tıp alanında kullanımıyla estetik güzellik sağlanması, kişinin hızlı bir şekilde iyileşmesi ve elde edilen etkinin uzun süre kalıcı olması oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Leke tedavisi haricinde ciltte ilerleyen yaşa bağlı olarak gelişen yaşlanma etkileri de yine ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan kimyasal peeling ile giderilebilmektedir. Uygulama sonucu mimik kayıplarının yaşanmaması ve şaşkın bir ifade oluşmaması için bu tür ameliyatsız estetik uygulamaların tamamının uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Lazer estetik fiyatları ile ilgili bilgiyi MedLife Estetik Merkezlerinden alabilirsiniz.

Antalya Estetik Merkezi: 0242 316 3566

Bir Cevap Yazın