Göğüs Küçültme Ameliyatı

Gerçekten sağlık sorununa neden olabilecek, aynı zamanda estetik olarak vücut oranlarını bozan büyük göğüsler çok rahatsız edici olabilir. Uygun çamaşır bulmak, kıyafet bulmak bir yana, omuz ağrıları, omurganın öne eğilmesi, omuzlarda sutyen çukurları hatta koku ve yara bile oluşabilen problemlerdendir ������ ���������������� �����������.

Göğüslerin aşırı büyümesi genetik olabileceği gibi kimi zaman da hiç bir ailesel veya hormonal neden olmadan ortaya çıkabilmektedir. Verdiği rahatsızlık kimi zaman dayanılmaz boyutlara ulaşabilir. 16 – 17 yaşından sonra cerrahi tedavi planlanabilmektedir.

 

Tek tedavi seçeneği cerrahidir ve maalesef cerrahi dışında bir tedavi seçeneği de yoktur. Genel anestezi altında 3-4 saat süren bir operasyon sonrasında bir çok hastanın “Keşke daha önce ameliyat olsaydım” dediği bir ameliyattır.

Fazla olan meme dokusunun alınarak, hastanın vücut ölçülerine uygun büyüklükte meme dokusunun bırakıldığı bir planlama yapılır.

Alınan meme dokusu patolojik olarak incelenir.

İlk birkaç gün hafif ağrılar olabilir.

2-3 gün drenler olur.

Meme başı etrafında, aşağıya uzanan ve katlantı çizgisine oturan, “ters T” veya “çapa şeklinde iz” olarak tanımlanan bir iz ile genellikle operasyon sonlanır.

10-15 gün pansumanlar ile takip edilerek sonrasında aylık takiplere geçilir.

Ameliyat için seçilen tekniğe bağlı olarak meme başı duyusu ve emzirme yeteneğinde değişiklikler olabilir. Bunun için doktorunuzla ameliyat öncesinde mutlaka konuşmalı ve operasyon sonunda ne gibi değişiklikler olacağını öğrenmelisiniz.

Benim tercih ettiğim yöntem sıklıkla meme dokusu ile meme başı ilişkisini bozmayan bir teknik olduğundan emzirme ve meme başı duyu problemlerine neden olmayan bir tekniktir.live streaming movie War for the Planet of the Apes online

   Göğüs küçültme ameliyatı olmayı düşünen kişilerin sigara içmiyor olması veya en az 15 gün önceden bırakması gerekmektedir. Aksi halde yara iyileşmesi sorunları çok yüksek oranda karşımıza çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın