Göğüs Dikleştirme ( Mastopeksi )

Meme şeklinin düzeltilmesi ile ilgili ameliyatlar çok fazla çeşidi olan ve probleme göre farklı şekillerde planlanması gereken bir duruma neden olur. Bu yüzden göğüs dikleştirme ameliyatı olmaya karar verdiğinizde öncelikle muayene olmanız gerekmektedir testtest.

Doktorunuz;

  • meme dokunuzun durumunu (gevşekliği, sertliği, hacmi, kist veya benzeri sorunları),
  • meme cildinizin durumunu (çatlak, gevşeklik),
  • nipple denilen meme başının yerini,
  • meme katlantı çizgisinizin meme başı (nipple) ile ilişkisini,
  • göğüs kafesinizin durumunu (kaburgalar bazen içe veya dışa dönük olabilir),
  • silikon ile göğüs büyütme gerekip gerekmediğini muayene eder ve sizin için uygun olan toparlama yöntemini size anlatır.

Kliniğimizde muayene sonrasında üç boyutlu olarak ameliyat sonucunuzun çekilen fotoğrafınız üzerinde hemen her açıdan görme şansınız vardır. Bu amaçla 3D Vectra cihazı kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte silikon proteze ihtiyacınız olup olmadığına, silikon protez ile birlikte dikleştirme yapılırsa nasıl bir sonuç elde edilebileceğine; kendi vücudunuz üzerinde çekilmiş fotoğrafınızda her açıdan değerlendirerek karar verebilmeniz sağlanmaktadır.

Göğüs dikleştirme ameliyat teknikleri çok çeşitlidir. Sadece meme başının etrafında, meme başı etrafına ilaveten önden aşağı doğru uzanan ve son olarak (en sık) ters T şeklinde yukarıda tarif ettiklerime ilave katlantı çizginizde uzanan bir izle gerçekleştirilir. Kısacası göğüs toparlama ameliyatlarının sonucunda mutlaka iz kalacağı unutulmamalıdır. Ancak bu cerrahi işlem ile ilgili asıl önemli olan meme başı duyunuzu kaybetmemeniz, emzirme fonksiyonlarının korunması olacaktır.

Göğüs toparlama ameliyatlarının sonrasında hastanın yara iyileşme sorunları yaşamaması için sigara içmiyor olması veya 15 gün önceden bırakması gerekmektedir.

Göğüs toparlama ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir. Ameliyat 3-4 saat civarında sürer.

Meme dikleştirme ameliyatı mutlaka genel anestezi altında ve hastane ortamında gerçekleştirilir.

2 veya 3 gün drenleriniz olabilir ve ameliyat olduğunuz günün akşamında hastanede kalmanız gerekebilir. Ayrıca bir haftaya yakın bir süre banyo yapamayabilirsiniz.

Göğüs toparlama ameliyatından özel bir sutyen ile çıkarsınız ve ilk 15 gün yakın takip edilirsiniz. Sonrasında ise aylık kontrolleriniz yapılacaktır.streaming Despicable Me 3 film

Nadiren de olsa göğüs dikleştirme ameliyatlarından sonra küçük lokal müdahaleler gerekebilmektedir.

Bir Cevap Yazın