Gıdı Germe – Gıdı Estetiği

Yüzün yer çekimine en dayanıksız bölgesi çene yanları ve altında bulunan gıdı bölgesidir. Yanaklar da ki aşağıya doğru başlayan hareket kendini çene hattında ve altlarında sarkma şeklinde gösterir ve olduğumuzdan daha yaşlı bir görüntü ortaya çıkar ������ ����������������.

Gıdının belirgin olmasının nedenleri;

  • Genetik nedenler (cilt gevşekliğine neden olan hastalıklar),
  • Çene kemiğinin gelişiminin yetersiz olması,
  • Kilo fazlalığı,
  • İleri yaşlarda yanak cildinin aşağı hareketi,
  • Cilt gevşekliği ve esnekliğinin artması gibi sebepler çene hattının silinmesine, düzleşmesine, ağız köşesinden çeneye uzanan katlantının çenede bombelik yaratmasına, gıdı bölgesinin dolgun ve sarkmış görünmesine neden olan faktörlerdir.

Gıdı bölgesine uygulanabilen tedavi seçenekleri;

Boyun Thermage

Thermage sadece cilt sıkışalması sağlayan bir etkiye sahiptir. Cilt altında ki yağ dokuyu etkilemez. O nedenle uygulamada hasta seçimi çok önemlidir. Monopolar radyofrekans uygulaması olan Thermege CPT tek seanslık bir işlemdir ve yılda bir kez tekrar edilerek etkisi çok uzun süre devam ettirilebilir. Thermage uygulaması ile ilgili çok daha fazla bilgiye yanda ki menüden ulaşabilirsiniz.

İple Boyun Germe

Emilebilen, güvenli Silhouette Soft sütürleri ile çene yanlarında ki bombelikler ve boyunda ki hafif sarkmalar lokal anestezi altında yapılabilen bu uygulama ile rahatlıkla düzeltilebilir.download film War for the Planet of the Apes 2017

Boyun Liposuction

Çene altında fazla yağlanmadan kaynaklı bir durum varsa, hasta genç ise ve boyun bölgesine doğru sarkması yoksa ilk ve en etkili tedavi boyun liposuction uygulamasıdır. Kulak önünde ve çene altında bir kaç noktadan girilerek cilt altındaki fazla yağ dokusu alınır ve başınızı ve boynunuzu saran sıkı bir bandaj ile operasyon sonlandırılır. Ameliyat yaklaşık bir saat sürer ve genellikle ağrısız bir iyileşme dönemi geçirirsiniz. Bandajı 7-10 gün boyunca kullanılması şarttır.

Boyun Germe, Boyun Askılama

Hastanın yaşına, çene ve gıdı bölgesinde ki duruma, cildin gevşekliğine, sarkmasına ve en önemlisi hastanın beklentilerine göre karar verdiğimiz cerrahi bir operasyondur. Bu ameliyatta amaç hastanın çene hattının düzleştirilmesi ve belirginleştirilmesi ile birlikte gıdı bölgesinde ki fazlalık veya sarkma gibi problemlerin giderilmedir. Eğer hasta aşırı sigara içiyor, şeker hastalığı gibi sistemik bir rahatsızlığı varsa veya boyun bölgesini ilgilendiren başka bir cerrahi işlem geçirmiş ise operasyon planlanmayabilir. Buna doktorunuz ile birlikte karar vermeniz gerekecektir. Genel veya lokal anestezi ile gerçeklşetirilebilecek bir ameliyat olmasına rağmen genel anestezi tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Genellikle 2 saat süren bir ameliyattır ve sonrasında ilk gün hariç ağrıya neden olmaz. Kulak önü ve arkasında bir süre sonra belli olmayacak izlerle operasyon sonlandırılır. Sıkıntılı tarafı ameliyattan sonra 10 gün boyunca başınızı ve özellikle boynunuzu sıkıca saracak özel bir bandaj takmanız gerekecektir. Operasyon sonrasında ve takiplerde size gerekli tavsiyelerde bulunulur. 10 gün uçak yolculuğu yapmanız, bandajı çıkarmanız sakıncalı olabilir. Sonuç öncesi ile değerlendirildiğinde hastanın kendini aynada daha sağlıklı hissettiği, daha genç gördüğü bir sonuç ortaya çıkarır. Bu ameliyatın planlanmasında dikkat edilecek en önemli hususların başında hastanın orta ve üst yüz bölgesinde fazla yaşlılığa bağlı deformite olmaması ve hacim problemi olmaması gereklidir.

Bir Cevap Yazın